|  |
dodano: 2010-06-12 09:00 Wielkopolska zielarska

Spotkali się na jubileuszowym sejmiku z okazji osiemdziesięciolecia Polskiego Komitetu Zielarskiego. Ponad dwustu specjalistów, nie tylko z Polski, podsumuje aktualny stan wiedzy na temat wykorzystania roślin w leczeniu i profesjonalnej uprawy ziół . Polska jest największym producentem ziół w Europie, a krajowy rynek leków pochodzenia roślinnego należy do europejskiej czołówki, wielkopolscy producenci ziół są szczególnie cenieni na rynku.
Podczas sejmiku omawiane są m.innymi - europejska tradycja produkcji leków z roślin i ziołolecznictwo Dalekiego Wschodu. Sejmikowi towarzyszą m.in.wystawa "Rosliny lecznicze w Panu Tadeuszu", wystawa malarstwa, grafiki i exlibrisów.
Współorganizatorami sejmiku są Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu, Polski Komitet Zielarski i sekcja fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.
|
|
UWAGA: Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.
|